20. 03. 2024

V pátek 29. března, tj. na Velký pátek, budou ve Frýdku-Místku svezeny komunální odpady v souladu s platným harmonogramem. Změny ve svozu odpadu se dotknou Pondělí velikonočního.

V sobotu 30. března budou svezeny kontejnery na komunální odpad i popelnice u rodinných domů v Místku a v Chlebovicích a také popelnice v Kozlovicích a Lhotce; popelnice je proto třeba v sobotu vystavit, aby mohly být vyvezeny. Mimořádné svozy za Velikonoční pondělí naleznete v příloze v tabulce.

Na Pondělí velikonoční 1. dubna Frýdecká skládka vyveze nádoby s odpadem ve vybraných částech Místku a na Hukvaldech; svezeny budou i odpadkové koše ve městě. Opět je třeba myslet na to, že popelnice musí být vystavena.

Sběrné dvory jsou v den státních svátků zavřeny, otevřeny budou pouze v sobotu 30. března v době od 8. hodin do 14. hodin, resp. sběrný dvůr v Bruzovicích pouze do 12. hodin; sběrný dvůr na Panských Nových Dvorech bude od pátku 29. března až do pondělí 1. dubna uzavřen. Skládka odpadů a kompostárna na Panských Nových Dvorech budou v provozu v pátek 29. března a v sobotu 30. března v době od 6.30 do 12.30 hodin; v pondělí 1. dubna zůstanou brány skládky a kompostárny zavřené.

S případnými dotazy se lze obracet na Magistrát města Frýdku-Místku, odbor životního prostředí a zemědělství, tel. 558 609 516 nebo na dispečink společnosti Frýdecká skládka, tel. 558 440 066.

Přílohy ke stažení