11. 04. 2022

V pátek 15. dubna, tj. na Velký pátek, budou ve Frýdku-Místku svezeny komunální odpady v souladu s platným harmonogramem. Změny ve svozu odpadu se dotknou Velikonočního pondělí a některé nádoby s odpady budou vyvezeny již v sobotu 16. dubna.

V sobotu 16. dubna budou svezeny kontejnery na komunální odpad i popelnice u rodinných domů v Místku, dále pak popelnice v Chlebovicích, v Kozlovicích, ve Lhotce a ve Sviadnově; popelnice je proto třeba v sobotu vystavit, aby mohly být vyvezeny. V sobotu budou také mimořádně svezeny nádoby na tříděný odpad nejen ve městě, ale také ve Starém Městě, Sviadnově, Nošovicích a Vyšních Lhotách. Na Velikonoční pondělí 18. dubna Frýdecká skládka vyveze kontejnery s odpadem ve Frýdku a popelnice na Hukvaldech; svezeny budou i odpadkové koše ve městě.

Sběrné dvory jsou v den státních svátků zavřeny, otevřeny budou pouze v sobotu 16. dubna v době od 8. hodin do 14. hodin; sběrný dvůr na Panských Nových Dvorech a sběrný dvůr a kompostárna v Bruzovicích budou od pátku 15. dubna až do pondělí 18. dubna uzavřeny. Skládka odpadů na Panských Nových Dvorech bude v provozu v pátek 15. dubna a v sobotu 16. dubna v době od 6.30 do 14. hodin; v pondělí 18. dubna zůstanou brány skládky zavřené.

S případnými dotazy se lze obracet na Magistrát města Frýdku-Místku, odbor životního prostředí a zemědělství, tel. 558 609 516 nebo na dispečink společnosti Frýdecká skládka, tel. 558 440 066.