04. 04. 2020

Od pondělí 6. dubna 2020 se občanům znovu otevřou skládka, kompostárna a sběrné dvory ve městě, s výjimkou sběrného dvora „pod Estakádou“, který se nachází ve Frýdku pod Hlavní třídou, poblíž obchodního domu FRÝDA a restaurace McDnonald’s, který zůstane i nadále uzavřen. Vzhledem k šíření koronaviru budou při provozu platit mimořádná opatření a do sběrných dvorů bude možné vstupovat pouze jednotlivě. Provozní doba všech zařízení se od běžné provozní doby nemění.

Občané si budou moci na skládce a kompostárně na Panských Nových Dvorech opět koupit zeminový substrát a kompost. Na kompostárně v Bruzovicích probíhá pouze prodej kompostu.

„Ke znovuotevření sběrných dvorů, skládky a kompostárny pro občany jsme po dohodě s městem Frýdek-Místek přistoupili z toho důvodu, že i přes zákaz volného pohybu osob docházelo k narůstajícímu počtu návštěv občanů na skládce, kteří přiváželi odpady nebo si chtěli odvézt kompost. Kolem nádob na odpady se navíc začaly častěji objevovat objemné odpady. A vzhledem k tomu, že na příští dny hlásí pěkné počasí, lidé budou chtít využít volna a sluníčka k úklidu a k pracem na zahrádkách,“ dodává k otevření sběrných dvorů a opětovnému prodeji kompostu občanům Richard Blahut, předseda představenstva Frýdecké skládky.

Provozní doba sběrných dvorů

Provozní doba skládky

Provozní doba kompostárny a sběrného dvora v Bruzovicích