16. 04. 2019

Svoz komunálního odpadu ve městě Frýdku-Místku na Velký pátek, tj. v pátek 19. dubna, proběhne beze změny a v souladu se schváleným harmonogramem. Svezeny budou jak kontejnery, tak i popelnice – nezapomeňte je tedy vystavit. Ke změně dochází na Pondělí velikonoční.

Ve státní svátek dne 22. dubna nebude svoz komunálního odpadu proveden, vyjma sídliště Slezská a na části sídliště Nad Lipinou ve Frýdku, na kterém budou svezeny kontejnery a dále v obci Hukvaldy a Sviadnově; zároveň bude v obcích sesbíráno sklo v nádobách. Ve Frýdku-Místku budou také vyprázdněny odpadkové koše. Kontejnery a popelnice s pravidelným svozem v pondělí budou vyprázdněny v náhradním termínu, a to již v sobotu 20. dubna, popř. v neděli 21. dubna. V sobotu budou svezeny komunální odpady v Místku a v Chlebovicích, dálek pak v Kozlovicích a ve Lhotce; ve Sviadnově a v Nošovicích pracovníci Frýdecké skládky vyvezou i nádoby na papír a ve Frýdku, v Nošovicích, v Dobré a z obce Pazderná i nádoby na plasty. V neděli bude proveden náhradní svoz ve Frýdku, a to zejména na sídlišti K Hájku, Revoluční, části sídliště Nad Lipinou, E. Krásnohorské, Růžový pahorek a Lískovecká.

Sběrné dvory jsou v den státních svátků zavřeny, otevřeny budou pouze v sobotu 20. dubna v době od 8. hodin do 14. hodin; sběrný dvůr na Panských Nových Dvorech a kompostárna v Bruzovicích budou od pátku 19. dubna až do pondělí 22. dubna uzavřeny. Skládka odpadů na Panských Nových Dvorech bude v provozu v pátek 19. dubna a v sobotu 20. dubna v době od 6:30 do 14. hodin; v pondělí 22. dubna zůstanou brány skládky zavřené.

S případnými dotazy se lze obracet na Magistrát města Frýdku-Místku, odbor životního prostředí a zemědělství, tel. 558 609 498 nebo na dispečink společnosti Frýdecká skládka, tel. 558 440 066.

Přílohy ke stažení