26. 03. 2018

Svoz komunálního odpadu ve městě Frýdku-Místku na Velký pátek, tj. v pátek 30. března, proběhne beze změny a v souladu se schváleným harmonogramem. Svezeny budou jak kontejnery, tak i popelnice – nezapomeňte je tedy vystavit. Ke změně dochází na Pondělí velikonoční – ve státní svátek dne 2. dubna nebude svoz komunálního odpadu proveden, vyjma sídliště Slezská ve Frýdku, na kterém budou svezeny kontejnery.

Ve městě budou také vyprázdněny odpadkové koše. Kontejnery a popelnice s pravidelným svozem v pondělí budou vyprázdněny v náhradním termínu, a to již v sobotu 31. března. V sobotu budou svezeny i bio odpady z místních částí Chlebovice, Lysůvky a Zelinkovice a nádoby na plasty ve Frýdku a v místní části Skalice, stejně tak v obcích Nošovice, Dobrá a Pazderna; ve Sviadnově pracovníci Frýdecké skládky vyvezou i nádoby na papír.

V sobotu 31. března budou svezeny rovněž popelnice na komunální odpad z obcí Dobrá, Hukvaldy a Kozlovice jako náhrada za neprovedený svoz na Pondělí velikonoční.

V úterý 3. dubna bude proveden náhradní svoz firemních nádob na odpady s pravidelným svozem v pátek a pondělí (náhrada za neprovedený svoz v pátek 30. března a pondělí 2. dubna).

Sběrné dvory jsou v den státních svátků zavřeny, otevřeny budou pouze v sobotu 31. března v době od 8. hodin do 14. hodin; sběrný dvůr na Panských Nových Dvorech a kompostárna v Bruzovicích budou od pátku 30. března až do pondělí 2. dubna uzavřeny. Skládka odpadů na Panských Nových Dvorech bude v provozu v pátek 30. března a v sobotu 31. března v době od 6:30 do 14. hodin; v pondělí 2. dubna zůstanou brány skládky zavřené.

Provozní dobu o Velikonocích na jednotlivých provozech naleznete přehledně v tabulce v příloze. S případnými dotazy se lze obracet na Magistrát města Frýdku-Místku, odbor životního prostředí a zemědělství, tel. 558 609 498 nebo na dispečink společnosti Frýdecká skládka, tel. 558 440 066.

Přílohy ke stažení